Bolu’ya Nasıl Gidilir? Bolu Nerede, Bolu’ya Ulaşım Alternatifleri


İçeriğimde seyehat severlerin ülkemizde mutlaka ziyaret ettiği destinasyonlardan biri olan Bolu’ya ulaşım seçeneklerinden bahsettim. Bolu nerede, Bolu’ya nasıl gidilir gibi birçok soruyu merak ettiğinizi biliyorum. İşte bu soruların cevabı için sizde hazırsanız başlayalım!


Karadeniz’in her ili ve ilçesi ayrı güzelliğe sahip desek yeridir. İşte Bolu’da bu nadide illerimizden biri. Yeşil ile mavinin iki iyi dost gibi birbiriyle kucaklaştığı bu şehirde, doğanın sesini dinleyerek güne başlamak, muhteşem doğal güzelliklere hayran hayran bakmak mümkün.

Şehir her mevsim ayrı güzellikler sunuyor. Bu sayede de yılın hemen hemen her zamanında gezginler tarafından en çok uğranan yerler arasında bulunuyor. Kent de özellikle sonbahar ve kış aylarında turizm açısından ayrı bir canlılık başlıyor.

Sadece Abant Gölü, Yedigöller ve Kartalkaya ile bile  gelenleri adeta büyüleyen şehir kış turizminin en gözde mekanları arasında. Anlayacağınız Bolu zamansız güzelliklerin şehri gibi. Çünkü burada her an her saniye ayrı güzelliğe şahit olabilirsiniz.

İçerik:

Bolu’ya Nasıl Gidilir?

Bolu’ya Türkiye’nin hemen her şehir ve ilçesinden karayolu ile ulaşım alternatifleri bulunuyor.

Bolu’ya Havayolu ile Nasıl Gidilir?

Bolu şehir merkezinde havaalanı maalesef bulunmuyor. Ancak Ankara Esenboğa Havaalanı yaklaşık 2 saatlik mesafede, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ise yaklaşık 1 saat 30 dakikalık mesafede bulunuyor. İsterseniz bu alternatif yolları kullanabilirsiniz.

Bolu’ya Otobüsle Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin hemen her yerinden Bolu’ya şehirlerarası otobüs seferleri düzenleniyor.

 2021 yılı için üç büyük şehirden Bolu’ya otobüs bileti fiyatları ise şu şekilde:

 • İstanbul’dan 40-50 TL
 • Ankara’dan 30-40 TL
 • İzmir’den 130-140 TL

Bolu’ya Özel Araçla Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin tüm illerinden şehre özel araç ile ulaşım mümkün. İstanbul’dan Bolu’ya seyahat edecek olan gezginlerin takip etmesi gereken yol güzergahı şu şekilde: Gebze-Sakarya-Düzce

DestinasyonMesafe (KM) / Süre
İstanbul – Bolu260 km/ 3 s 10 dk
Ankara – Bolu187 km/ 2 s 10 dk
İzmir – Bolu616 km/5 s 50 dk

Bolu’da Şehir İçi Ulaşım

Bolu’da şehir içi ulaşım Bolu Kart kullanılarak  belediye otobüsü ve minibüsler ile sağlanıyor.

Bolu Nerede?

Bolu Batı Karadeniz Bölgesi’nde bulunan bir şehrimiz. Zonguldak, Sakarya, Çankırı ve Düzce, Bolu’ya komşu olan iller arasında bulunuyor.

Bolu haritası

Bolu Hakkında Bilgiler

Bolu’ya gitmeden önce tarihi hakkında kısa kısa bilgiler öğrenmek isterseniz yazımın bu kısamı tam da size göre.

 • Bolu’nun bilinen tarihi milattan önce 1200’lü yıllara kadar dayanıyor. Ve kentte ilk yaşayanlar Hitilermiş.
 • Hititlerin ardından Frigyalılar, Lidyalılar, Britanya Krallığı ve Romalıların eline geçen şehir, Osmanlıların eline de Osman Gazi zamanında geçmiş.
 • Bolu Mustafa Kemal Paşa sayesinde de vilayet haline gelmiş.

Bolu’da Gezilecek Yerler

Bolu'ya nasıl gidilir

Bolu’ya ulaşım konusunu tüm ayrıntılarıyla yazdığımı düşünüyorum. E ulaşım konusuna bu kadar değinmişken Bolu’da Gezilecek Yerler konusuna değinmeden de olmaz. Bende hemen aşağıya gezilecek en güzel mekanları uzun uzun anlattığım yazımı ekledim.

Bolu’da Gezilecek Yerler 

Ancak bu yazıyı uzun uzun okumak istemem hemencecik sadede gel diyenlerdenseniz diye hemen aşağıya Bolu’da gezilecek, mutlaka görmeniz gereken yerleri ekliyorum.

 • Abant Gölü Ve Tabiat Parkı
 • Yedigöller Milli Parkı
 • Gölcük Tabiat Parkı
 • Sülüklü Göl
 • Çubuk Göl
 • Sünnet Gölü
 • Seben Gölü

Yukarıda Bolu’ya nasıl gidilir sorusunun cevabını mümkün olduğunca detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştım. Yazımı beğendiyseniz, aklınıza herhangi bir şey takıldıysa veya geri bildirim yapmak istiyorsanız lütfen aşağıdaki yorum kutusuna yazın ve bana gönderin.

Furkan Patan

Seyahat etmek, yeni yerler görmek, farklı kültürler ile etkileşimde bulunmak en büyük tutkum. Bu yüzden, havalimanlarını, otobüs terminallerini ve tren garlarını mesken edinmeyi seviyorum. Gördüğüm her yeni şehir ve kültür, benim için ufkumu açan yeni bir arkadaş demek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu