Düzce Nerede, Düzce’ye Nasıl Gidilir?


Yazımda Batı Karadeniz’in doğal güzellikleriyle görmeden ölme denilebilecek şehirlerinden biri olan Düzce Nerede, Düzce’ye nasıl gidilir gibi sorularını cevabını vermeye çalıştım


Düzce, Karadeniz Bölgesi’nde bulunan bir il. Aslında önceden Bolu’ya bağlı bir ilçe olan Düzce, 1999 Bolu’dan ayrılmış ve il olmuş. Şehir konumu itibariyle gezilecek birçok destinasyona da bir hayli yakın. Eskişehir, Bolu, Sakarya’yı bu iller arasında sayabiliriz.

Burası yemyeşil bitki örtüsüyle insanı adeta mest eden doğal güzellikleri içinde bulunduruyor. Haliyle şehirde ormancılık ve hayvancılık da çok gelişmiş. Ayrıca buranın bir diğer önemli özelliği için Batı Karadeniz’de bulunan şehirler arasında Antik kent olarak sürekliliğini koruyabilmiş tek yer olması.

Anlayacağınız şehir tarihi güzellikleri ve doğasıyla mutlaka görülmesi gereken yerler arasında. Farkındayım özellikle yaz aylarında insan kendini serin sulara atabileceği yerleri tercih etmek istiyor. Ancak bence gerçek bir seyahat sever olarak listenize Düzce’yi de eklemeyi unutmamalısınız.

İçerik:

Düzce Nerede?

Düzce, Batı Karadeniz’in en nadide illerinden biri. Şehre komşu olan iller ise Sakarya ve Bolu.

Düzce nerede

Düzce Hakkında Bilgiler

Düzce’ye gitmeden önce az da olsa Düzce’nin tarihi hakkında bilgi edinmek isterseniz bu kısım tam da size göre.

 • Düzce’nin bilinen tarihi milattan önce 1390-800’lü yıllara dayanmaktadır.

 • İlk olarak Hititler burada hüküm sürmüştür.

 • Şehirde dört devir görülmüş. Bunlar Britanyalılar, Roma ve Bizans, Osmanlı, Cumhuriyet devri.

 • Düzce Bizanslılar Devri ile birlikte asıl gelişimini yaşamış.

 • Cumhuriyet Dönemi ile birlikte de günbegün daha da gelişmeye devam etmekte.

Düzce’ye Nasıl Gidilir?

Düzce’ye Türkiye’nin hemen her yerinden seferler düzenleniyor. Ayrıca özel araç ile ulaşım da oldukça kolay. Ayrıntılı ulaşım rehberine yazımın hemen devamında ulaşabilirsiniz.

Düzce’ye Otobüsle Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin hemen her yerinden Düzce’y şehirlerarası otobüs seferleri düzenleniyor.

 2021 yılı için üç büyük şehirden Amasra’ya otobüs bileti fiyatları ise şu şekilde:

 • İstanbul’dan 50-60 TL
 • Ankara’dan 40-50 TL
 • İzmir’den 110-120 TL

Düzce’ye Özel Araçla Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin tüm illerinden şehre özel araç ile ulaşım mümkün. İstanbul’dan Düzce’ye seyahat edecek olan gezginlerin takip etmesi gereken yol güzergahı şu şekilde: Gebze-İzmit-Sakarya

DestinasyonMesafe (KM) / Süre
İstanbul – Düzce217 km/ 2 s 30 dk
Ankara – Düzce236 km/ 2 s 20 dk
İzmir – Düzce575 km/5 s 30 dk

Düzce’de Şehir İçi Ulaşım

Düzce çok çok büyük bir il değil. Ancak şehirde yinede halk otobüsü, taksi ve dolmuş gibi şehir içi ulaşım alternatifleri bulunuyor.

Düzce’de Gezilecek Yerler

Düzcede gezilecek yerler

Düzce Nerede, Düzce’ye nasıl gidilir gibi soruların cevabını tüm ayrıntılarıyla verdim. Ancak Düzce’de gezilecek yerler konusuna değinmeden de edemeyeceğim. Hatta direk bu konuyla ilgili ayrıntılı bir yazı yazdım. Okumak isterseniz diye hemen aşağıya linkini bırakıyorum.

Düzce’de Gezilecek Yerler 

Ancak bu yazıyı uzun uzun okumak istemem hemencecik sadede gel diyenlerdenseniz diye hemen aşağıya Düzce’de gezilecek, mutlaka görmeniz gereken yerleri ekliyorum.

 • Efteni Gölü
 • Konuralp Müzesi
 • Melen Çayı
 • Pürenli Yaylası
 • Fakıllı Mağarası
 • Güzeldere Şelalesi
 • Hemşin Camii

Yukarıda Düzce’ye nasıl gidilir sorusunun cevabını mümkün olduğunca detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştım. Yazımı beğendiyseniz, aklınıza herhangi bir şey takıldıysa veya geri bildirim yapmak istiyorsanız lütfen aşağıdaki yorum kutusuna yazın ve bana gönderin. 

Furkan Patan

Seyahat etmek, yeni yerler görmek, farklı kültürler ile etkileşimde bulunmak en büyük tutkum. Bu yüzden, havalimanlarını, otobüs terminallerini ve tren garlarını mesken edinmeyi seviyorum. Gördüğüm her yeni şehir ve kültür, benim için ufkumu açan yeni bir arkadaş demek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu