Gergece Şelalesi Gezi Rehberi


Gergece Şelalesi, Batı Karadeniz’de keşfedilmesi gereken noktalardan sadece biri. Doğayla başbaşa, sessiz sakin bir şekilde vakit geçirmeyi dileyen seyahat severlerin Gergece Şelalesi’ni de Bartın’da gezilecek yerler listesine mutlaka eklemelerini tavsiye ederim.


Bartın ili, Yeşilkaya Köyü sınırında bulunan Gergece Şelalesi, sakinliğiyle gelen herkesi kendine hayran bırakıyor. Burası o kadar doğal ve yeşillik bir alan ki herkesin gidip görmesi gereken destinasyonlardan biri.

Henüz fazla keşfedilmemiş olan Gergece Şelalesi, gözlerden uzak kafamı dinlemek istiyorum diyenler için adeta bir cennet. Burada bol bol doğa yürüyüşü yapabilir ve bisiklet sürebilirsiniz. Malzemelerinizi getirirseniz de piknik için alan oldukça müsait.

Etrafta köy halkı hariç pek insan bulunmuyor. Bu sebeple de burada kamp yapmak bir başka güzel deneyim. Kalabalıktan sıkıldıysanız ve doğayla vakit geçirmekten keyif alıyorsanız Gergece Şelalesi Bartın’da gezilecek yerler listenizin olmazsa olmazlarından. 

İçerik:

Gergece Şelalesi Nerede?

Gergece Şelalesi, Bartın ilinin Yeşilkaya Köyü’nde bulunuyor. Bartın şehir merkezinden yaklaşık 15 kilometre giderek ulaşım sağlanıyor.

Gergece Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

Gergece şelalesine nasıl gidilir

Özel araç ile Gergece Şelalesi’ne gidecek olanlar, Bartın şehir merkezinden yola çıkıp Yeşilyurt Köyü’ne geçtikten sonra ormanın içinde patika yoldan 10-15 dakika yürüyerek şelaleye ulaşım sağlanabiliyor.

Toplu taşıma ile Gergece Şelalesi’ne gidecek olanlar için ise Bartın ve Amasra merkezden Yeşilyurt Köyü’ne kalkan dolmuşlarla ulaşım sağlanabilir.


Bartın’a Ulaşım Hakkında Detaylı Bilgiler İçin Aşağıdaki Yazıma Göz Atın

Bartın Nerede, Bartın’a Nasıl Gidilir?


Gergece Şelalesi’nde Kamp

Gergece şelalesinde kamp

Sizlere kamp yapmanız için müthiş bir destinasyon önerisiyle geldim. Gözlerden uzak doğayla iç içe huzurlu birkaç gün geçirmeyi kim istemez ki ?

İster şelalenin tam yanında kayaların üstünde, isterseniz de biraz uzaklıktaki yeşilliklerin içine çadırınızı kurabilirsiniz. Sizlere tavsiyem yaz aylarında kayaların üstüne çadır atmanız. Film sahnelerindeki gibi  akar suyun sesiyle yeni bir güne uyanmayı eminim siz de hayal etmişsinizdir. 

Yakınlarda market, kamping alanı veya bir işletme bulunmuyor. Tamamen doğal olan bu ortamda kamp yapmak için ihtiyaçlarınızı buraya gelmeden almanız gerek.


Yukarıda Gergece Şelalesi hakkında bilgileri mümkün olduğunca detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştım. Yazımı beğendiyseniz, aklınıza herhangi bir şey takıldıysa veya geri bildirim yapmak istiyorsanız lütfen aşağıdaki yorum kutusuna yazın ve bana gönderin. 

Furkan Patan

Seyahat etmek, yeni yerler görmek, farklı kültürler ile etkileşimde bulunmak en büyük tutkum. Bu yüzden, havalimanlarını, otobüs terminallerini ve tren garlarını mesken edinmeyi seviyorum. Gördüğüm her yeni şehir ve kültür, benim için ufkumu açan yeni bir arkadaş demek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu