Moda’da Gidilecek En Güzel Mekanlar


İstanbul, Türkiye‘nin en hareketli ve canlılığını koruyan, özellikle de kenti özelleştiren semtleriyle ön plana çıkan şehirlerinden biri. İşte Moda’da İstanbul’u İstanbul yapan en önemli parçalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Ben de bu yüzden Moda’ya yolu düşecek gezginler için Moda’da gidilecek en güzel mekanlar hakkında tüm ayrıntılarıyla paylaştım.


Hem İstanbullular hem de şehrin dışında yaşayan gezginler için Moda aşkı bambaşka. Bebek, Nişantaşı, Beşiktaş gibi mekanlarıyla ünlü olan yerlerden biri de Moda. Özellikle de konsept mekanlarıyla ön plana çıkan semtte, uzun yürüyüşler yapıp, sokakları turladıktan sonra cıvıl cıvıl ve yaratıcı kafelerde oturmak oldukça keyifli.

Hatta bazen insan kafelerin tasarımlarından, tarzından o kadar çok etkileniyor ki keşke benim de böyle bir mekanım olsa diye içinden geçirmeden yapamıyor. Yaratıcı fikirler karşısında şaşkın kalıp kendini fotoğraf karalerinin içinde bulmaktan da vazgeçemiyor.

Moda’nın bence bir diğer özel yanı da semtçilik anlayışından çıkmamış olması. Yani yeni insanlar gelip sirkülasyon oluşsa da Moda’nın havası hep aynı kalmış diyebilirim. E haliyle bu güzelliklerin içinde mekan elemek de bir hayli zor. Ben de sizin için hemen aşağıya Moda’da gidilecek en güzel mekanları ekledim.

İçindekiler:

 1. Basta Street Food Bar
 2. Maskarpon Tiramisu Etc.
 3. Bob-Best Of Burger
 4. Kev Cafe
 5. Polka
 6. Bordo
 7. Pikap
 8. Moda’da Bir Yer
 9. Moda Aile Çay Bahçesi
 10. Bomonti Moda
 11. Dondurmacı Ali Usta
 12. Crazy Flakes
 13. Zapata Burger
 14. Paul’s Lasagna
 15. Pizza2Go
 16. Tarihi Viktor Levi Şarap Evi
 17. Munchies Crepe & Pancake
 18. Walter’s Coffee Roastery
 19. Kemal Usta Waffles
 20. Pappa Cafe
 21. Nun
 22. Muaf

Basta Street Food Bar

Basta street food bar

Gastronomik olarak iyi anlamda kendini geliştirmiş yerlerden biri olan Basta Street Food Bar, Moda’da gidilecek en güzel mekanlar listemin başını çekiyor. Spor tarzın hakim olduğu mekanda dürüm, burger gibi yiyecek çeşitlerine ulaşmak mümkün.

Maskarpon Tiramisu Etc.

Maskarpon peynirini sevenler burada mı? Eğer bu peyniri seviyorsanız Maskarpon Tiramisu Etc.’yi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Çünkü mekanda peyniri kendileri yapıyorlar. Burada tiramisunun ünü oldukça fazla. Ancak son zamanlara Sebastian Cheesecake’de mekanın önde gelen tatlılarından olmayı başarmış.

Bob-Best Of Burger

Bob best of burger

Moda’nın en lezzetli burgercilerinden biri olan Bob-Best Of Burger, emin olun parmaklarınızı yiyeceğiniz bir lezzete sahip. Dana balcon, cheddar, kaşkaval peyniri gibi lezzetleri içinde barındıran burgerin tadını mutlaka deneyimlemenizi tavsiye ederim.

Kev Cafe

Yaratıcı dekorasyonu, sakinliği, nefis lezzetleri ile ön plana çıkan Kev Cafe, Moda’nın en gözde mekanlarından biri. Tarzına hayran kalacağınız kafenin yaratıcı atmosferinden ilham almamak mümkün değil.  

Ayrıca dünya lezzetlerine de yer verilen kafede tatlıların yeri başka. Özellikle de profiterolu tatmanızı mutlaka tavsiye ederim. 

Polka

Polka

Özellikle kahvaltısıyla ön plana çıkan Polka, sımsıcak atmosferiyle insanın adeta içini ısıtıyor. Mini asma tavanıyla da oldukça tatlı bir dekorasyona sahip. Gökçeada’nın kendine has lezzetlerinin esintilerine rastlayacağınız mekanda çeşit çeşit reçeller de mevcut.

Asuman

Asuman

Moda’nın çikolata ikonu olan Asuman, özellikle de mekanda ünlü olan asuman tatlısından adını alıyor.Bu ünlü tatlı Bisküvi, çilek ve leziz çikolatanın uyumuyla servis ediliyor. Üzerine krem şanti konulup çikolata tadının hafifletildiği tatlıyı Moda’ya yolu düşen herkes tatmalı diyebilirim.

Bordo

Moda’nın en yeni mekanlarından biri olan Bordo, özene bezene hazırlanmış bir içecek listesine sahip. Anlayacağınız geniş içecek listesi arayanlar için en iyi mekanlardan biri. Şık atmosferiyle de insanı iyice içine çeken mekanın sevimli mi sevimli bahçesi de bence önemli detaylardan biri.

Ancak belirtmeliyim ki mekana ilgi oldukça yoğun. Bu sebeple de gitmeden önce rezervasyon yaptırmak oldukça mantıklı.

Pikap

Moda’da gidilecek en güzel mekanlar listemin yeni mekanlarından biri olan Pikap, elli zaman aralıklarında plak günleri yaparak diğer kafelerden çizgisini biraz daha ayırıyor. Ayrıca ilginç bir şekilde bu kafede çeşit çeşit bitkiler de satın alabilecekleriniz arasında. Özellikle de sukulentlerin ne kadar tatlı olduğunu yakından mutlaka görmelisiniz.

Moda’da Bir Yer

Modada bir yer

İstanbul’un mekanlarında kahvaltı yapmak bir başka oluyor. Ancak her mekandan da istediğiniz keyfi alamıyorsunuz. Semt olarak bakacak olursak da Modanın Kahvaltı mekanları açısından da ön plana çıktığını söyleyebilirim.

Moda’da Bir Yer de bu mekanlar arasında varlığını hissettirelerin başında geliyor. Özellikle de pişisiyle ünlü olan mekanda geniş bir kahvaltı menüsü ile karşılaşıyorsunuz.

Moda Aile Çay Bahçesi

Moda Aile Çay Bahçesi, Moda’da gidilecek en güzel mekanlar yazımın en huzurlu yerlerinden. Çayınızı yudumlarken manzaranın keyfine dalabileceğiniz mekanda keyifli sohbetler eşliğinde bu salaş mekanın tadını çıkarmanızı mutlaka tavsiye ederim.

Bomonti Moda

Bomonti Moda’nın bence en güzel yanlarından biri her öğünün tadını çıkarabileceğiniz geniş bir menüye sahip olması.  Anlayacağınız burada kahvaltı yapmak ayrı akşam yemeği yemek ayrı keyifli. Yani bence leziz yemeklere sahip bu mekanı da mutlaka listenize eklemelisiniz.

Dondurmacı Ali Usta

Dondurmacı ali usta

Moda denilince akla gelen ilk yerlerden biri olan Dondurmacı Ali Usta’nın ünü tüm İstanbul’u sarmış diyebilirim. Öyle ki buraya gece gündüz, yaz kış hem uzaklardan hem de Moda halkından herkes yolunu hiç şaşmadan düşürmeyi başarıyor. 

Özellikle de yaz aylarında Moda sınırları içerisinde uzun bir kuyruk görüyorsanız buranın Dondurmacı Ali Usta olma ihtimali oldukça yüksek. 

Crazy Flakes

Crazy flakes

Crazy Flakes, Moda’nın hatta İstanbul’un en yaratıcı mekan önerilerinden biri. Çünkü burada sınırsız mısır gevreği çeşidi bulunuyor. Özellikle de kahvaltı saatinde tercih edilen mekanın kendi ürettiği dondurması da denenmesi gereken Moda lezzetleri arasında.

Zapata Burger

Zapata Burger, Moda’nın en güzel burgercilerinden biri. Damak tadı konusu oldukça kişisel ama ben buraya herkesin bir şans vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bu sebeple de Moda’da gidilecek en güzel mekanlar listeme eklemeden yapamadım.

Paul’s Lasagna

Pauls lasagna

Eğer siz de hazırsanız size Moda’da bulunan en leziz lazanyacıyı açıklıyorum. Evet burası Paul’s Lasagna! Üstelik bu mekanda lazanyanızı kendiniz yaratma imkanı da yakalıyorsunuz. İstediğiniz malzemeleri özenle seçebileceğiniz mekanda kendinizi bu leziz lezzettin kollarına bırakmanızı mutlaka tavsiye ederim.

Pizza2Go

Pizza2go

Küçücük bir mekan içinde çeşit çeşit dilim pizza ile karşılaşacağınız mekanın ne kadar ünlü olduğunu kapısında bulunan uzun kuyruğundan anlayabilirsiniz. Ayrıca dilim pizzalarının fiyatları da oldukça uygun. Ancak bence burada bulunan her pizzayı denemek adına bu mekanı birkaç kere ziyaret etmeyi unutmayın.

Tarihi Viktor Levi Şarap Evi

Tarihi viktor levi şarap evi

Moda’nın bohem havasını tüm çıplaklığıyla yansıtan mekanlardan biri olan Tarihi Viktor Levi Şarap Evi, yemeğinizi yerken keyifli şekilde şarabınızı yudumlayabileceğiniz mekanlardan biri.

Özellikle de ambiyansıyla hayran bırakan mekanda el yapımı şarapları mutlaka deneyimlemelisiniz.

Munchies Crepe & Pancake

Haftasonu uzun uzadıya yapılan kahvaltılardan keyif alanlardansanız Munchies Crepe & Pancake tam da size göre. Tatlı ve tuzlu pankekleriyle parlayan mekanda sosların bittikçe yenilenmesi de ayrı cabası.

Walter’s Coffee Roastery

Walters-coffee-roastery

Braking Bad dizisine hayran mısınız? Walter’s Coffee Roastery’e mutlaka gitmelisiniz. Dizinin etkisiyle tasarlanan kafenin iç mekan dizaynı oldukça yaratıcı. Hatta mekanda kullanılan araç gereçler de laboratuvar eşyalarından yapılmış. Burada kahveleriniz bile beher içinde getiriliyor. Yani kendinizi oldukça özel bir atmosferin içinde buluyorsunuz.

Kemal Usta Waffles

Kemal usta waffle

Waffle severlerin en sevdikleri mekanlardan biri olan Kemal Usta, tatlı kaçamağı yapmak için en güzel mekanlardan biri. Üstelik Kemal Usta’da tuzlu waffle alternatifi de bulunuyor. 

Pappa Cafe

Tarihi bir evden kafeye dönüşen bir hikayenin içinde kendinizi bulacağınız Pappa Cafe, antika eşyaları sevenler ve böyle atmosferkere ilgisi olanlar için oldukça ilgi çekici. Özellikle de yaz aylarında cıvıl cıvıl insanları izlemek buradan oldukça keyifli.

Nun

Moda’nın konsept kafelerinin ne kadar fazla olduğunu Moda’da gidilecek en güzel mekanlar yazımdan anlamışsınızdır. Nun’da vintage tarzın ön plana çıktığı bir kafe. Mekanda aynı zamanda dünyanın her bir yanından özenle seçilmiş kıyaferlerde, aksesuarlar, eşyalar da bulunuyor. Ayrıca mekanda eski eşyalarınızı getirip yeni eşyalarınızı götürebiliyorsunuz.

​​

Muaf

Moda’nın en keyifli mekanlarından biri olan Muaf, Moda sokaklarında gezdikten sonra hem soluklanabileceğiniz hem yemek yiyebileceğiniz hem de isterseniz alkol alabileceğiniz mekanlardan biri. Burası özellikle de aperatifleri ile tadına doyum olmayan mekanlardan.


Yukarıda Moda’da gidilecek en güzel mekanlar hakkında bilgileri mümkün olduğunca detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştım. Yazımı beğendiyseniz, aklınıza herhangi bir şey takıldıysa veya geri bildirim yapmak istiyorsanız lütfen aşağıdaki yorum kutusuna yazın ve bana gönderin. 

Furkan Patan

Seyahat etmek, yeni yerler görmek, farklı kültürler ile etkileşimde bulunmak en büyük tutkum. Bu yüzden, havalimanlarını, otobüs terminallerini ve tren garlarını mesken edinmeyi seviyorum. Gördüğüm her yeni şehir ve kültür, benim için ufkumu açan yeni bir arkadaş demek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu