Aktaş Şelalesi – Düzce


Aktaş Şelalesi, Batı Karadeniz‘de keşif yapmak isteyen gezginlerin gitmekten keyif aldığı yerlerden sadece biri. Doğayla baş başa vakit geçirmeyi dileyen seyahat severlerin burayı Düzce’de gezilecek yerler listelerine mutlaka eklemelerini tavsiye ederim.


Düzce’nin Akçakoca ilçesinde bulunan, adını da bulunduğu köyden alan Aktaş Şelalesi tam anlamıyla bir doğa harikası. Henüz çok fazla keşfedilmemiş ve el değmemiş olan bu şelale doğal güzelliğiyle keşifçi gezginler içi adeta bir fırsat.

Şelaleye ulaşmak için patika yoldan 700 metre yürümeniz gerekiyor. Yolda suyun sesini duydukça bir yandan içiniz kıpır kıpır oluyor bir yandan da bir an öne şelaleye ulaşmak istiyorsunuz doğrusu. Varış noktasına geldiğinizde ise karşınızda 50 metre yükseklikten akan görkemli bir şelale sizi bekliyor. 

Aktaş Şelalesi Düzce

Manzarası  muhteşem olan bu şelalede fotoğraf çekebilir, trekking yapabilir veya dilerseniz malzemelerinizi getirip piknik yapabilirsiniz. Bol oksijenli, doğayla baş başa bir gün geçirmek istiyorsanız Düzce seyahatiniz sırasında buraya uğramanızı mutlaka tavsiye ederim.

İçerik:

Aktaş Şelalesi Nerede?

Şelale, Düzce’nin Akçakoca ilçesinde Aktaş Köyü’nde bulunuyor. Düzce şehir merkezinden yaklaşık 55 kilometre, Akçakoca’dan ise 11 kilometre uzaklıkta.

Aktaş Şelalesi Haritası

Aktaş Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

Özel araç ile Aktaş Şelalesi’ne gidecek olanlar, Düzce şehir merkezinden yola çıkıp Akçakoca ilçesine gittikten tabelaları takip ederek şelaleye ulaşım sağlayabilirler. Köy yolu biraz sıkıntılı olduğundan dikkatli gitmenizi tavsiye ederim.

Toplu taşıma ile Aktaş Şelalesi’ne gidecek olanlar, Akçakoca merkezden Aktaş Köyü’ne kalkan dolmuşlarla köye gidip geriye kalan 3 kilometrelik yolu yürüdükten sonra şelaleye ulaşım sağlayabilirler.


Düzce’ye Ulaşım Hakkında Detaylı Bilgiler İçin Aşağıdaki Yazıma Göz Atın

Düzce Nerede, Düzceye Nasıl Gidilir?


Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Aktaş Şelalesi’nin belirli bir giriş ücreti ve ziyaretçi saati bulunmuyor. Fakat aracınızla geldiyseniz şelaleye yakınlarındaki kamping alanından otopark ücreti alınıyor. 

Otopark Ücreti: 10 TL


Yukarıda Aktaş Şelalesi hakkında bilgileri mümkün olduğunca detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştım. Yazımı beğendiyseniz, aklınıza herhangi bir şey takıldıysa veya geri bildirim yapmak istiyorsanız lütfen aşağıdaki yorum kutusuna yazın ve bana gönderin.

Furkan Patan

Seyahat etmek, yeni yerler görmek, farklı kültürler ile etkileşimde bulunmak en büyük tutkum. Bu yüzden, havalimanlarını, otobüs terminallerini ve tren garlarını mesken edinmeyi seviyorum. Gördüğüm her yeni şehir ve kültür, benim için ufkumu açan yeni bir arkadaş demek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu